TÜRKİYE - İSVİÇRE İŞ KONSEYİ

TÜRKİYE-İSVİÇRE İŞ KONSEYİ "TÜRKİYE SEMİNERİ",19-20 KASIM 2018, ZÜRİH

İsviçre'nin Zürih şehrinde 19-20 Kasım 2018'de düzenlenen seminerde Swiss Turkish Business Council iş birliğiyle Türkiye'deki güncel ekonomik durum ve yatırım ortamı İsviçreli katılımcılar ile ele alındı.

İSVİÇRE/ZUG KANTONU YATIRIM, TİCARET VE VERGİ İMKÂNLARI SEMİNERİ, 25 EKİM 2018, İSTANBUL

İstanbul'da 25 Ekim 2018 tarihinde gerçekleştirilen seminerde; İsviçre'de yatırım ortamı, ticaret ve vergi imkânları özellikle KOBİ'lere yönelik olanaklar çerçevesinde ele alındı.

SWISS TURKISH BUSINESS COUNCIL İLE ÇALIŞMA YEMEĞİ, 11 NİSAN 2018, İSTANBUL

Swiss Turkish Business Council (STBC) Başkanı Stefan Staub ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ümit Özeflatun ile Türkiye-İsviçre İş Konseyi Başkanı Ali Kibar ve Yürütme Kurulu Üyeri Yılmaz Yıldız ve DEİK Avrupa Bölge Koordinatör Yardımcısı Aycan Damalı'nın katılımıyla 11 Nisan 2018'de İstanbul'da bir öğle yemeği gerçekleştirildi. Söz konusu yemekte Türkiye-İsviçre İş Konseyinin gelecek dönem faaliyetleri kapsamında 2017'de gerçekleştirilen İsviçre ziyaretini takiben İsviçre'de bir program gerçekleştirilmesinde mutabakat sağlandı. Programın STBC ve DEİK sekreteryaları arasında iş birliğiyle çalışılması kararlaştırıldı.

TÜRKİYE-İSVİÇRE YÜKSEK DÜZEYLİ İŞ BİRLİĞİ KONSEYİ TOPLANTISI, 4 NİSAN 2018, ANKARA

Türkiye-İsviçre Yüksek Düzeyli Ekonomik ve Ticari İstişare 8. Dönem Toplantısı, 4 Nisan 2018 tarihinde T.C. Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Hüsnü Dilemre ve İsviçre Ekonomik İşler Devlet Sekreterliği Başkanı, Büyükelçi Erwin Bollinger eşbaşkanlıklarında Ankara'da gerçekleştirildi. Toplantıya T.C. Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğü, Anlaşmalar Genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü, Ürün Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü ile, Adalet Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve Türkiye-İsviçre İş Konseyi'nden Nilgün Aladağlı ve Avrupa Bölge Koordinatörlüğü'nden Aycan Damalı katılım sağladı. Gündemde yer alan konular çerçevesinde, anılan toplantıda "Türkiye ve İsviçre'de Ekonomik Durum", "Karşılıklı Ticaret ve Yatırım, Özel Sektör Sorunları" (ilaç ve eczacılık sektörü, patent uygulaması ve veri imtiyazı, taklit saatlerin tasfiyesi, tekstil ihracatı, bankacılık) konu başlıkları olarak taraflar arasında ele alındı. Aynı zamanda ileriki bir tarihte bir Türkiye-İsviçre İş Forumu'nun gerçekleştirilmesi hakkında mutabakat sağlandı.

İsviçre-Ticino Kantonu ile Toplantı ve İkili Görüşmeler

İsviçre İstanbul Başkonsolosluğu ve Swiss Business Hub Turkey koordinasyonunda, DEİK/Türk-İsviçre İş Konseyi ve Türkiye’de İsviçre Ticaret Odası Derneği işbirliğiyle 28 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 12:00’de İstanbul TOBB Plaza’da, İtalya sınırında bulunan Ticino Kantonundan gelen işadamları heyeti ile ikili görüşmeler gerçekleştirilecektir. Medikal, bankacılık, makine üretimi ve şirket yönetimi sektörlerinden katılım gösteren İsviçreli firmaların hedefi Türk firmalar ile ithalat-ihracat ve işbirliği yapmaktır.

Söz konusu toplantı ile ilgilenen ve ikili görüşmeler gerçekleştirmek isteyen üyelerimizin ekteki katılım formunu doldurarak 22 Nisan 2014 Salı günü mesai bitimine kadar DEİK’e (Nil Osmanoğlu, E-posta: nosmanoglu@deik.org.tr, Tel: 0212 339 50 20, Fax: 0212 339 50 65 ) iletmeleri gerekmektedir.

 

Ek 1: Katılım Formu

Ek 2: Heyet Listesi

Diğer İş Konseyleri