TÜRKİYE - GİNE İŞ KONSEYİ

GİNE CUMHURBAŞKANI’NIN TÜRKİYE-GİNE İŞ KONSEYİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ TOPLANTI, 3 MAYIS 2019, İSTANBUL

Türkiye-Gine İş Konseyi organizasyonu kapsamında 3 Mayıs 2019 tarihinde Türkiye ve Gine arasındaki ticari iş birliği imkânlarının değerlendirilmesi amacıyla Gine Cumhurbaşkanı ile toplantı gerçekleştirildi.

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI REHA DENEMEÇ İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI, 25 NİSAN 2019, ANKARA

Türkiye-Gine İş Konseyi organizasyonu kapsamında 25 Nisan 2019 tarihinde, T.C. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Ankara'da gerçekleştirilen toplantıda DEİK Başkanı Nail Olpak; DEİK yapısı ve iş konseyleri hakkında bilgi paylaştı.

GİNE SPOR VE KÜLTÜR BAKANI MBAYE DEME İLE GÖRÜŞME, 24 NİSAN 2019, KONAKRİ

Türkiye-Gine İş Konseyi organizasyonu ile 24 Nisan 2019 tarihinde Gine Spor ve Kültür Bakanlığının çalışma alanı kapsamında, Gine'nin Türk iş insanlarına sunabileceği iş imkanlarının değerlendirilmesi amacıyla Bakan Mbaye Deme ile görüşme gerçekleştirildi. Konakri'de gerçekleştirilen görüşmede, Türk iş insanlarının faydalanabileceği yatırım alanlarına değinildi.

GİNE MAARİF OKULLARI 23 NİSAN ETKİNLİĞİ, 23 NİSAN 2019, KONAKRİ

Türkiye-Gine İş Konseyi organizasyonu kapsamında 23 Nisan 2019 tarihinde Gine Maarif Okulları 23 Nisan etkinliği gerçekleştirildi. Konakri'de gerçekleştirilen etkinliğe; T.C. Konakri Büyükelçisi Hilmi Ege Türemen ve Türkiye-Gine İş Konseyi Başkanı Fatih Volkan Kazova katılım gösterdi.

GİNE KAMU HİZMETİ BAKANI MOUSTAPHA NAİTE İLE GÖRÜŞME, 23 NİSAN 2019, KONAKRİ

Türkiye-Gine İş Konseyi organizasyonu ile 23 Nisan 2019 tarihinde, Gine Kamu Hizmeti Bakanlığının çalışma alanı kapsamında Gine'nin Türk iş insanlarına sunabileceği iş imkanlarının değerlendirilmesi amacıyla Bakan Moustapha Naite ile görüşme gerçekleştirildi. Konakri'de gerçekleştirilen görüşmede, Türk iş insanlarının faydalanabileceği yatırım alanlarına değinildi.

GİNE CUMHURBAŞKANI ALPHA CONDÉ İLE GÖRÜŞME, 8 NİSAN 2019, KONAKRİ

Türkiye-Gine İş Konseyi organizasyonu kapsamında, 8 Nisan 2019 tarihinde Türkiye ve Gine arasındaki ekonomik iş birliğini güçlendirme amacıyla Gine Cumhurbaşkanı Alpha Condé ile görüşme gerçekleştirildi. Konakri'de gerçekleştirilen görüşme kapsamında; Türkiye ve Gine arasındaki ekonomik ilişkilerin mevcut durumu, iş birliği ve yatırım fırsatlarının potansiyeli değerlendirildi.

T.C. KONAKRİ BÜYÜKELÇİSİ HİLMİ EGE TÜREMEN İLE GÖRÜŞME, 2 ŞUBAT 2019, KONAKRİ

Türkiye-Gine İş Konseyi organizasyonu kapsamında, 2 Şubat 2019 tarihinde yeni atanan T.C. Konakri Büyükelçisi Hilmi Ege Türemen'i tebrik ziyareti gerçekleştirildi.

YENİ ATANAN T.C. KONAKRİ BÜYÜKELÇİSİ EGE HİLMİ TÜREMEN İLE TANIŞMA TOPLANTISI, 30 KASIM 2018, İSTANBUL

Türkiye-Gine İş Konseyi, 30 Kasım 2018 tarihinde Türkiye-Gine İş Konseyi faaliyetleri hakkında bilgilendirme ve kendisinin görüş ve önerilerini alma amaçlı yeni atanan Büyükelçi Ege Hilmi Türemen ile tanışma toplantısı gerçekleştirildi. İş Konseyi Başkanı ve katılımcıların, Gine'nin güncel siyasi ve ekonomik durumu hakkındaki görüşlerini aktardığı, gerçekleştirdikleri ticari faaliyetler ve planladıkları projelere dair bilgilendirmede bulunduğu toplantıda; Türk firmalarının Gine'ye karşı olumsuz algısının değiştirilmesi ve Gine'de daha çok proje almalarına yönelik gerekli girişimlerin yapılmasının önemi vurgulandı.

Gine Cumhurbaşkanı’nın Ziyareti Çerçevesinde Türkiye-Gine İş Forumu, 28 Aralık 2016, İstanbul

Gine Cumhurbaşkanı Sayın Alpha Condé'nin, 26-30 Aralık 2016 tarihleri arasında ülkemize gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında, 28 Aralık 2016 Çarşamba günü, Conrad Istanbul Bosphorus Oteli'nde, 09:30-17:00 saatleri arasında Türkiye-Gine İş Forumu düzenlenecektir.. Söz konusu Forum'da Gineli Bakan ve yetkililer tarafından Gine'nin altyapısına ilişkin sunumlar yapılacak olup, ardından Gineli iş heyeti ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

Afrika'nın en batı ucunda yer alan Gine Cumhuriyeti, tarım sektöründe ve madencilikte (dünya boksit rezervinin 2/3 ü, 25–30 milyon karat değerinde elmas rezervi, 1000 ton altın, 7 milyar ton demir ve 6600 megavat hidroelektrik potansiyeli) çok geniş imkânlara sahiptir. Türkiye ile Gine arasındaki ticaret hacmi düşük olmakla birlikte,  son dönemde ilişkilerin daha ileri bir seviyeye taşınması yönündeki temaslar hız kazanmıştır. Bu çerçevede Sayın Cumhurbaşkanımız, 2016 Mart ayında Gine'yi resmen ziyaret etmiş,  bu ziyaret çerçevesinde iki ülke iş insanlarının da katıldığı bir Forum düzenlenmiştir. Ayrıca aynı vesileyle DEİK/Türkiye-Gine İş Konseyi kuruluş anlaşması iki ülke Cumhurbaşkanlarının huzurunda imzalanmıştır.

Gine heyet listesi bilahare iletilecek olup, anılan ziyarete katılmak isteyen üyelerimizin, http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/312/7903 bağlantısında yer alan online başvuru formunu doldurmaları ve 26 Aralık 2016 Pazartesi günü mesai bitimine kadar ödeme gerçekleştirmeleri rica olunur.

Katılıma ilişkin detayları aşağıda bilgilerinize sunarız.

İletişim:
Sena Ağırgün
Türkiye-Afrika İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı
africa@deik.org.tr | 0212 339 50 70


Taslak Program

09:30:   Kayıt
09:45:   Tanıtım Filmleri Gösterimi 
10:00 :  Açılış Hitapları
11:15:   Gine Yatırım ve İş Fırsatları Sunumları 
12.00:   Öğle Yemeği
13:30:   İkili İş Görüşmeleri
17:00:   Kapanış

Katılım Koşulları:

  1. Başvuru formunun doldurulurken web tarayıcısı olarak Google Chrome kullanılması önemle rica olunur. 
  2. Katılım Ücreti:150 TL
  3. Ödeme seçenekleri, formu doldurduktan sonra ekrana gelecektir. Ödeme hesaba havale veya online olarak kredi kartı ile yapılabilmektedir.
    Banka Adı: TÜRKİYE İŞ BANKASI BEYOĞLU ŞUBESİ (1011)
    Hesap Adı: DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER  KURULU / AFRİKA
  4. Son Ödeme Tarihi: 26 Aralık 2016  Pazartesi
  5. Ödeme esnasında istenilen bilgiler eksiksiz doldurulduğu takdirde, makbuzunuz tarafınıza gönderilecektir.
  6. Havale yoluyla ödeme yapıldığı takdirde, ödeme dekontlarının DEİK'e (africa@deik.org.tr) iletilmesi rica olunur.

Diğer İş Konseyleri