TÜRKİYE - KAMERUN İŞ KONSEYİ

KAMERUN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ İLE TANIŞMA TOPLANTISI, 22 EKİM 2019, İSTANBUL

Türkiye-Kamerun İş Konseyi organizasyonu kapsamında 22 Ekim 2019 tarihinde, yeni atanan Büyükelçi ve iş konseyinin tanışması amacıyla bir toplantı gerçekleştirildi. Kamerun Büyükelçisi Victor Tchatchouwo, Türkiye-Kamerun İş Konseyi Başkanı Aygen Yenigün ve DEİK üyesi firmaların katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; katılımcı firmalar faaliyet gösterdikleri sektörler ve Kamerun ile var olan ekonomik ve ticari faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Büyükelçi Tchatchouwo, Kamerun ve Türkiye arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin iyi olduğunu; fakat ticaret potansiyelinin çok altında seyrettiğini, ilişkilerin daha da geliştirilmesi amacı ile Kamerun'da daha iyi tanıtılması gerektiğini vurguladı.

Gerçekleştirilecek yatırımların sadece Kamerun ile sınırlı kalmayacağını ve komşu ülkelerdeki pazarlardan da faydalanılabileceğini görüşlerine ekledi. Toplantıda, doğal kaynaklar bakımından zengin olan Kamerun'un 50'den fazla yeraltı kaynağı bulunduğuna petrol, gaz, altın, elmas, nikel ve boksitin ise ülkenin en önemli yeraltı kaynaklarını oluşturduğu vurgulandı.

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ KAMERUN SUNUMU, 8 MAYIS 2019, İSTANBUL

Türkiye-Kamerun İş Konseyi, 8 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilen Özyeğin Üniversitesi Kamerun Sunumu'na katılım sağladı. Etkinlikte Kamerun İş Konseyi Başkanı, "Yeni Dünya: Afrika" başlıklı sunumunu gerçekleştirdi. Kamerun ile var olan ekonomik ve ticari ilişkilerimiz hakkında bilgilendirmede bulunulan etkinlik İstanbul'da ger çekleştirildi.

Diğer İş Konseyleri