TÜRKİYE - HONG KONG İŞ KONSEYİ

HONG KONG İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI SEMİNERİ

ÖZYEĞİN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞMA

M. Necati Abacıoğlu, 23 Mayıs 2019'da Türkiye-Asya Pasifik ilişkileri ve gelecek dönemde Asya'da gerçekleşmesi beklenen ekonomik gelişmeler üzerine Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine bilgiler verdi. Öğrenciler, etkinlik vesilesiyle Abacıoğlu'nun deneyimlerini de dinleme şansı yakaladı.

HONG KONG TİCARET MÜŞAVİRİ İLE GÖRÜŞME

Hong Kong İş Konseyi, Hong Kong Ticaret Müşaviri ile 15 Mayıs 2019'da İstanbul'da bir görüşme gerçekleştirdi.

HONG KONG'DA İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI SEMİNERİ, İSTANBUL

DEİK/Türkiye-Hong Kong İş Konseyi ve Invest Hong Kong iş birliğinde 7 Mart 2019 Perşembe günü 15:00-17:00 saatleri arasında River Plaza'da Hong Kong'da İş ve Yatırım Fırsatları Semineri düzenlenecektir.

Özellikle örülmemiş giyim eşyaları, makineler, elektrikli makineler, kıymetli veya yarı kıymetli metaller ve hizmet sektörlerinde büyük fırsatlar sunan Hong Kong ile Türkiye'nin ticaret hacmi 2009 yılında 330 milyon dolar iken 2018 yılında 929 milyon dolar seviyesine ulaşmıştır. Bu süreçte Türkiye'nin Hong Kong'dan ithalatı ılımlı seyrederken Türkiye'nin Hong Kong'a ihracatı önemli ölçüde artış göstermiştir. 

DEİK/Türkiye-Hong Kong İş Konseyi Başkanı M. Necati Abacıoğlu ve Invest Hong Kong Türkiye Başdanışmanı Neşe Seçer'in konuşmaları ve Invest Hong Kong Genel Müdürü Stephen Phillips'in bilgilendirici sunumu ile gerçekleşecek olan seminere Hong Kong'da iş ve yatırım yapan veya yapmak isteyen üyelerimizin katılımında büyük fayda görülmektedir. 

Bu bilgiler ışığında anılan etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin, 6 Mart 2019 Çarşamba günü 18:00'e kadar;

DEİK Asya Pasifik Bölge Direktörlüğü Tel: 212 339 50 35-37-18,

E-mail: asyapasifikbolgesi@deik.org.tr ile iletişime geçmeleri rica olunur.

HONG KONG'DA İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI SEMİNERİ

Invest Hong Kong Genel Müdürü Stephen Phillips; İstanbul ziyareti vesilesiyle 7 Mart 2019'da DEİK üyelerine bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda; Hong Kong'daki iş ve yatırım fırsatları anlatıldı.

HONG KONG TİCARET GELİŞTİRME KONSEYİ AVRUPA BÖLGE DİREKTÖRÜ WILLIAM CHUI İLE ÇALIŞMA YEMEĞİ

Hindistan İş Konseyi, 17 Ekim 2018'de Hong Kong Ticaret Geliştirme Konseyi Avrupa Bölge Direktörü William Chui ile çalışma yemeğine etkinliği düzenledi. İstanbul'da gerçekleştirilen programda iki ülke arasındaki yatırım olanakları konuşuldu.

HONG KONG TİCARET GELİŞTİRME KONSEYİ İLE TOPLANTI

Hindistan İş Konseyi, 25 Nisan 2018'de Hong Kong Ticaret Geliştirme Konseyi ile İstanbul'da toplantı gerçekleştirdi.

Diğer İş Konseyleri