TÜRKİYE - SİNGAPUR İŞ KONSEYİ

TÜRKİYE - SİNGAPUR SERBEST TİCARET ANLAŞMASI BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Türkiye ve Singapur arasında imzalanan STA'yı Türk iş dünyasına tanıtmak ve anlaşmanın sağladığı fırsatlardan haberdar olunmasını sağlamak amacıyla düzenlenen STA Bilgilendirme Semineri, 9 Aralık 2019'da DEİK Genel Merkezi'nde gerçekleştirildi.

INTERNATIONAL ENTERPRISE SINGAPORE İLE GÖRÜŞME

IE Singapore Bölge Direktörü Elena Lee ve Türkiye-Singapur İş Konseyi Başkanı Süha Güçsav'ın katılımıyla 4 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilen görüşmede, düzenlenmesi planlanan STA Semineri'nin detayları konuşuldu.

TÜRKİYE - SİNGAPUR DİPLOMATİK İLİŞKİLERİ'NİN 50.YILI RESEPSİYONU

Türkiye ile Singapur arasındaki diplomatik ilişkilerin 50'nci yılı şerefine düzenlenen resepsiyon, çok sayıda Türk ve Singapurlu iş insanı ile Singapur İş Konseyi üyelerinin katılımı ile 27 Haziran 2019'da İstanbul'da gerçekleştirildi.

TÜRKİYE - SİNGAPUR İŞ KONSEYİ ÇALIŞMA TOPLANTISI

Türkiye - Singapur İş Konseyinin geçmiş ve gelecek dönem faaliyetlerini değerlendirmek ve 2018- 2019 dönemi hedeflerini belirlemek amacıyla düzenlediği toplantı, 14 Ağustos 2018 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi.

SİNGAPUR ANKARA BÜYÜKELÇİSİ İLE TOPLANTI

Singapur Ankara Büyükelçisi A. Selverajah'ın DEİK ziyareti kapsamında, 27 Şubat 2018 tarihinde bir toplantı gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya, Türkiye-Singapur İş Konseyi Başkanı Süha Güçsav, İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri İ. Timur Şen, Can Ünalan, Hakan Eraydın ve Cem Baver Özalp, Dönemin Asya Pasifik Bölge Direktörü Volkan Yüzer, Koordinatör Ecem Mirzaloğlu ve Koordinatör Yardımcısı Tülin Avcı katılım sağladı. DEİK Genel Merkezi'nde gerçekleşen toplantıda, Singapur'un Türkiye'ye olan ilgisinin artmasından son derece memnun olduğunu dile getiren Güçsav, Asya Pasifik bölgesinde iş yapan çok sayıda Türk firmanın Singapur'u hub olarak kullandığını belirtti. Singapurlu iş insanlarının kısa dönemli değil uzun dönemli bir kâr sağlamak üzere Türkiye'ye geldiklerini vurgulayan Selverajah ise Türkiye ile ticarete önem verdiklerini dile getirdi.

T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Nihat Zeybekci’nin Katılımlarıyla Türkiye-Singapur CEO Forumu, 24 Ekim 2016, Singapur

T.C. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin 23-24 Ekim 2016 tarihlerinde Singapur’a yapacağı resmi ziyaret vesilesiyle DEİK/Türkiye-Singapur İş Konseyi ve SBF (Singapore Business Federation) işbirliğinde"Türkiye-Singapur CEO Forumu" düzenlenecektir.

Güneydoğu Asya bölgesinin finans ve ticaret merkezi olarak gösterilen Singapur, Dünya Ekonomik Forumu’nun hazırladığı Küresel Rekabet Raporu sıralamasında 2. sırada yer alırken, Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı sıralamasında ise zirvede bulunmaktadır. Son yıllarda ekonomik büyüme hızında görülen yavaşlama riskine rağmen, Asya-Pasifik bölgesinde kişi başına düşen ekonomik standartların en yüksek olduğu ülke konumunu sürdürmektedir. GSYİH’sinin 3 katı oranında ticaret hacmine sahip olan ve dışa açıklık açısından dünyadaki en liberal ülkeler arasında yer alan Singapur, yüksek gelir düzeyine sahip tüketicilerden oluşan dinamik iç pazarının yanı sıra, özellikle bölge ülkelerine ulaşabilmek açısından pek çok ülke tarafından bir merkez olarak kullanılmaktadır. Bu çerçevede, başta Güneydoğu Asya ülkeleri olmak üzere bölgeye yönelik ihracatımızın geliştirilebilmesi için Singapur’un lojistik imkanları ile güçlü ekonomik ve ticari bağları ülkemiz açısından önemli bir fırsat oluşturmaktadır.

T.C. vatandaşları Singapur’a yapacakları seyahatlerinde 30 gün süreyle vizeden muaftır. Taslak program ve katılım koşulları katılımcılara bilahare iletilecektir.

Bu bilgiler ışığında, anılan foruma katılmak isteyen üyelerimizin en geç 14 Ekim 2016 Cuma günü mesai bitimine http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/254/7542 adresinden kayıt yaptırmaları rica olunur.

Diğer İş Konseyleri