TÜRKİYE - SRİ LANKA İŞ KONSEYİ

TÜRKİYE-SRI LANKA INTERCONNECTED BUSINESS

YENİ ATANAN SRI LANKA BÜYÜKELÇİSİ İLE TANIŞMA TOPLANTISI VE ÇALIŞMA YEMEĞİ

Göreve yeni başlayan Sri Lanka Büyükelçisi ile Sri Lanka İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyelerinin tanışması amacıyla düzenlenen toplantı ve çalışma yemeği 10 Ekim 2019 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi.

16 - 19 EYLÜL 2019 SRI LANKA ZİYARETİ

Türkiye Colombo Büyükelçimiz, Tunca Özçuhadar ile beraber Sri Lanka Investment and Business Conclave 2019 zirvesine katılım gösterilmiştir. Dr. Hans wijasuriya, Chairman of The Ceylon Chamber of Commerce, Dhara Wijayatilake CEO of The Ceylon Chamber of Commerce ve Tunca Özçuhadar Türkiye Colombo Büyükelçimizinde katıldığı Türkiye ve Sri Lanka arasındaki ekonomik ve kültürel konuların değerlendirıldiği bır toplantı yapıldı. Bu toplantıda; Sri Lankaya ve Türkiye ye yatırım imkanları görüşüldü, karşılıklı tıcaretı heyet ziyaretleri için planlamalar yapıldı. Colombo da yapılan Colombo Port City ile ilgili kısa vadede fırsatlar değerlendirildi ve uzun vadede yatırım imkanları görüşüldü.

SRI LANKA BÜYÜKELÇİSİ İLE TOPLANTI

3 Eylül 2019 tarihinde Sri Lanka Büyükelçisi ile gerçekeleştirilen toplantıda, Türkiye ve Sri Lanka'nın ticari ilişkilerinin nasıl güçlendirilebileceği ve Sri Lanka İş Konseyi'nin etkinlikleri değerlendirildi.

T.C. MILLÎ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI REHA DENEMEÇ İLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

T.C. Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç ile Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) Ülke İş Konseyleri Değerlendirme Toplantısı 25 Nisan 2019 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya, DEİK Başkanı Nail Olpak, Türkiye-Gine İş Konseyi ve Türkiye-Güney Afrika İş Konseyini temsilen Türkiye-Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın, Türkiye-Kenya İş Konseyi Başkanı Kemal Koloğlu, Türkiye-Finlandiya İş Konseyi Başkanı Halil Kulluk, Türkiye-Sri Lanka iş Konseyi Başkanı Beşir Uğur, Türkiye- Moritanya İş Konseyi Başkanını temsilen İş Konseyi Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Doğan ve T.C. Ticaret Bakanlığı Daire Başkanı Sinan Gültekin katılım gösterdi. Söz konusu toplantıda, DEİK Başkanı Nail Olpak, DEİK yapısı ve iş konseyleri hakkında bilgi paylaşarak DEİK'in networking açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.

Türkiye-Sri Lanka Çalışma Yemeği, 11 Kasım 2016, Ankara

11-12 Kasım 2016 tarihlerinde Ankara'da düzenlenecek Türkiye-Sri Lanka Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 2. Dönem Toplantısı kapsamında, DEİK/Türkiye-Sri Lanka İş Konseyi ev sahipliğinde 11 Kasım 2016 Cuma günü 13:30-15:00 saatleri arasında Hilton Hotel Ankara'da Türkiye-Sri Lanka Çalışma Yemeği düzenlenecektir.

Sri Lanka Ticaret ve Sanayi Bakanı Abdul Rishad Bathiudeen'in katılımlarıyla gerçekleşecek toplantıda, Sri Lanka'nın başkenti Kolombo ve çevre bölgelerinin kalkındırılması ve altyapısının geliştirilmesi amacıyla başlatılan "Megapolis Projesi"ne ilişkin sunum gerçekleştirilecektir. 

Bu çerçevede, anılan toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin DEİK (Sn. Ecem Mirzaloğlu, E-mail: emirzaloglu@deik.org.tr Telefon: 0212 339 5018) ile iletişime geçmeleri rica olunur.

Diğer İş Konseyleri