TÜRKİYE - VENEZUELA İŞ KONSEYİ

ULUSLARARASI YAPTIRIMLAR ÇERÇEVESİNDE VENEZUELA

TÜRKİYE-VENEZUELA INTERCONNECTED BUSINESS

BUSINESS AND INVESTMENT OPPORTUNITIES IN THE POST-CORONA WORLD: VENEZUELA

DEİK LATİN AMERİKA BULUŞMASI

Arjantin, Brezilya, Ekvador, Kolombiya, Küba, Meksika, Orta Amerika Ve Karayipler, Peru, Şili ve Venezuela'nın büyükelçi, başkonsolos ve ilgili temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen DEİK Latin Amerika Buluşması 13 Aralık 2019 tarihinde İstanbul'da düzenlendi.

İSTANBUL VALİSİ ALİ YERLİKAYA'NIN, VENEZUELA MIRANDA EYALETİ VALİSİ HECTOR RODRIGUEZ'I KABULÜ

Ülkemize ziyarette bulunan Venezuela Miranda Eyaleti Valisi Hector Rodriguez, 10 Aralık 2019'da İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'yı ziyaret etti.

 

VENEZUELA MIRANDA EYALETİ VALİSİ HECTOR RODRIGUEZ İLE TOPLANTI

Venezuela Miranda Eyaleti Valisi Hector Rodriguez'in Türkiye ziyareti kapsamında düzenlenen toplantı 10 Aralık 2019'da DEİK üyelerinin katılımı ile İstanbul'da gerçekleştirildi.

 

VENEZUELA MİRANDA EYALETİ VALİSİ İLE TOPLANTI, İSTANBUL

Venezuela'nın en büyük ikinci eyaleti olan Miranda Eyaleti'nin Valisi Sayın Hector Rodriguez'in başkanlık edeceği ve kamu-özel sektörden üst düzey yetkililerin bulunacağı bir heyet ile 10 Aralık 2019 tarihinde 14.30-16.30 saatleri arasında River Plaza'da bir toplantı gerçekleşecektir.

Ekonomik projelerin görüşülmesi planlanan toplantıda, yürürlükte olan başlıca projeleri yatırımcılara anlatmak ve üretim için hammaddde satın alımına dair ilgili alanlarda tanıtımda bulunulacaktır. Venezuela tarafı, ticaret için et, balık ve deniz ürünleri, tropikal meyveler, çiçekçilik, kakao ve kakao ürünleri, likör, çikolata, tereyağı; yatırım kapsamında da hayvancılık ve balıkçılık, işlenmiş et ve deniz ürünleri, kakao ve çikolata üretimi, hububat, tahıl ve bakliyat üretimi, makarna üretimi, süt ve süt ürünleri üretimi, plastik ürünleri üretimi tekstil ürünleri üretimi ve turizm sektörlerinde görüşmeler gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Toplantıya katılmak isteyen üyelerimizin, en geç 9 Aralık Pazartesi günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1112/14027 adresinde yer alan katılım formunu doldurmaları rica olunur.

VENEZUELA DIŞ TİCARET VE ULUSLARASI YATIRIM BAKAN YARDIMCISI RAUL CARRENO İLE TOPLANTI

Venezuela pazarındaki yabancı yatırımların anayasal kanundaki yerini tanıtmak üzere düzenlenen toplantı, Venezuela Dış Ticaret ve Uluslararası Yatırım Bakan Yardımcısı Raul Carreno ve Venezuela İş Konseyi üyelerinin katılımı ile 14 Mayıs 2018'de İstanbul'da gerçekleştirildi. Toplantı boyunca karşılıklı yatırımı desteklemek, teşvik etmek ve yatırımların hukuki güvenliğini sağlayarak ekonomik bağımsızlığı teminat altına almak amaçlandı.

VENEZUELA DEVLET BAŞKAN YARDIMCISI TARECK EL AISSAMI'NİN TÜRKİYE ZİYARETİ

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Tareck Zaidan El Aissami Maddah, 14 Ocak 2019'da ülkemize bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyareti sırasında Çorum'da bulunan altın rafinerisini gören Başkan Yardımcısı bu vesile ile dünyanın en büyük altın üreticisi olan Venezuela'nın Türkiye ile ticari iş birliği yapabileceğini belirtti.

T.C. CUMHURBAŞKANI SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN VENEZUELA ZİYARETLERİ KAPSAMINDA VENEZUELA - TÜRKİYE İŞ FORUMU

T.C. Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve Beraberindeki İş İnsanları Heyetinin 2-3 Aralık 2018 tarihleri arasında Venezuela'ya yönelik gerçekleştirilen özel sektör heyet programına ilişkin sonuç raporu ekte bilgilerinize sunulmuştur.

VENEZUELA MIRANDA EYALETİ VALİSİ HECTOR RODRIGUEZ İLE TOPLANTI

Venezuela ile Türkiye arasındaki potansiyel iş birliği imkânlarının görüşülmesi amacıyla düzenlenen toplantı, Venezuela Miranda Eyaleti Valisi Hector Rodriguez'in katılımı ile 23 Ekim 2018 tarihinde İstanbul'da gerçekleştirildi. Toplantı boyunca Venezuela'da yürürlükte olan projeler, Türk firmalarına tanıtıldı.

VENEZUELA DEVLET BAŞKANI NICOLÁS MADURO'NUN KATILIMLARI İLE TÜRKİYE VENEZUELA İŞ FORUMU

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro ve Venezuela İş Konseyi üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen Türkiye - Venezuela İş Forumu, 10 Temmuz 2018'de İstanbul'da düzenlendi.

VENEZUELA KRİPTO PARASI PETRO'NUN TANITIMI

Venezuela Kripto Parası Petro'nun tanıtımı amacıyla gerçekleştirilen etkinlik, 17 Nisan 2018'de İstanbul'da yapıldı. Ülkenin kripto parası olan Petro ile uluslararası alanda nasıl ticaret yapılabileceğini anlatmayı hedefleyen toplantıda Venezuela İş Konseyi üyeleri hazır bulundu.

Venezuela Avrupa’dan Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Sr. Calixto Ortega Rios ile Toplantı

Diğer İş Konseyleri