TÜRKİYE - BELARUS İŞ KONSEYİ

ULAŞTIRMA VE LOJİSTİK ALANINDA TÜRKİYE-BELARUS İŞ BİRLİĞİ WEBİNARI

BELARUS GREAT STONE SANAYİ PARKI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI, İSTANBUL

25 Mayıs 2022, Çarşamba günü, 10:30 – 12:30 saatleri arasında Belarus'un Great Stone Sanayi Parkı'nın (https://en.industrialpark.by/) Türk iş çevrelerine tanıtımı amacıyla DEİK ofisinde (Adres:Huzur Mahallesi, Azerbaycan Caddesi, Skyland Sky Office No:4, B Blok, Kat: 21) bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir.

Anılan toplantıya Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Victor Rybak ve Great Stone Başkan Yardımcısı Oleg Tabanyuhov katılım sağlayacaklardır. 

Yatırımcılara yönelik kapsamlı teşvik ve desteklerin uygulandığı Great Stone Sanayi Parkı Minsk şehir merkezine 25 km mesafede olup, Minsk Uluslararası Havaalanı parkın sınırları dahilinde bulunmaktadır. Gelişmiş altyapı ve üstyapı sistemlerine sahip olan Great Stone Sanayi Parkı içinde fuar kompleksi, araştırma ve geliştirme merkezi, otel, ofis alanları ve diğer tesisler firmaların hizmetine sunulmuştur.  

Toplantı dili İngilizce olup, katılmayı arzu eden üyelerimizin 24 Mayıs 2022, Salı günü saat 18:00'e kadar bağlantıdan kayıt olmaları önemle rica olunur.

 

BELARUS CUMHURİYETİ GRODNOINVEST SERBEST EKONOMİ BÖLGESİ (SEB) YATIRIM OLANAKLARI TOPLANTISI

TÜRKİYE – BELARUS INTERCONNECTED BUSINESS

BELARUS BREMİNO GROUP HEYETİ İLE TOPLANTI, İSTANBUL
Türkiye-Belarus İş Konseyi tarafından 27 Kasım 2019 tarihinde DEİK'te (Adres: River Plaza, Büyükdere Caddesi, Bahar Sokak No:13, Kat 9, Levent – İstanbul) Belarus'un önde gelen lojistik firmalarından olan Bremino Group Başkanı Aleksandr Zaytsev ve firma yetkililerinden oluşan bir heyetle iş toplantısı düzenlenecektir.  
 
Belarus'un Polonya ile sınır bölgesi olan Grodno ve Rusya sınırında bulunan Orsha'da toplam 3 lojistik merkez ile hizmet veren ve aynı zamanda Bremino-Orsha Özel Ekonomi Bölgesini de yöneten Bremino Group (https://bremino.by/) Belarus'ta ulaştırma ve lojistik altyapısının geliştirilmesine yönelik büyük ölçekli yatırımlar yapmakta ve depolama, lojistik ve gümrükleme alanlarında entgre hizmetler sunmaktadır. Bahse konu toplantıya ulaştırma ve lojistik firmalarının yanı sıra, Belarus, Rusya, BDT ve AB ülkelerine ihracat yapan firmalarımızın katılımında fayda görülmektedir.   
 
Belarus Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Aleksey Şved'in de bulunacağı toplantıya katılmayı arzu eden üyelerimizin, 26 Kasım 2019 saat 18:00'e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/1093/13874 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları rica olunur.  
 
EK-1: Belarus Heyet Listesi (1 sayfa)
EK-2: Bremino Group Tanıtım Notu (1 sayfa)
BELARUS CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ ZİYARETİ

İş Konseyi, 5 Kasım 2019'da Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine bir ziyaret düzenledi.

TÜRKİYE - BELARUS İŞ FORUMU

Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko'nun Türkiye resmi ziyareti kapsamında düzenlenen Türkiye-Belarus İş Forumu, Türkiye-Belarus İş Konseyi ev sahipliğinde, iki ülkenin önde gelen iş insanlarının katılımlarıyla 16 Nisan 2019 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi. DEİK ev sahipliğinde düzenlenen İş Forumuna, Belarus Başbakan Yardımcısı Igor Lyashenko, T.C. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Belarus Sanayi Bakanı Pavel Utiupin, Ulaştırma ve İletişim Bakanı Aleksei Avramenko, Eğitim Bakanı Igor Karpenko, Adalet Bakanı Oleg Slizhevsky, DEİK Başkan Yardımcısı ve Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Mithat Yenigün, Belarus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vladimir Ulakhovich, Türkiye-Belarus İş Konseyi Başkanı Ali Rıza Arslan, Belarus-Türkiye İş Konseyi Başkanı Dmitry Dichkovsky ve yaklaşık 170 iş insanı katıldı.

BELARUS CUMHURBAŞKANI SAYIN ALEKSANDR LUKAŞENKO’NUN TÜRKİYE ZIYARETİ KAPSAMINDA TÜRKİYE – BELARUS İŞ FORUMU, ANKARA

Belarus Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Aleksandr Lukaşenko'nun ülkemize yapacağı resmi ziyaret kapsamında, 16 Nisan 2019 tarihinde JW Marriott Hotel Ankara'da (Adres: Kızılırmak Mahallesi, Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No: 1, Söğütözü – ANKARA)Türkiye–Belarus İş Forumu düzenlenecektir.

Belarus Cumhurbaşkanının teşriflerinin beklendiği İş Forumuna, bakanlıklar ve diğer kamu kurumları, önde gelen sanayi işletmelerinin yetkilileri ve özel sektör temsilcilerinden oluşan kalabalık bir Belarus heyeti katılacaktır.

Tarım, otomotiv sanayii, kimya ve petrokimya, metalurji, tekstil, makine, gıda sanayii, ağaç işleme ve mobilya, ilaç endüstrisi, otomobil yedek parça, buzdolapları ve soğutucu ekipmanlar, sentetik iplik imalatı alanında dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alan Belarus, gıda ve tarım ürünleri ihtiyacının yüzde 90'dan fazlasını kendi üretimi ile karşılamaktadır. Belarus'da geleneksel sektörlerin yanı sıra, bilgi teknolojileri ve bilişim sektörü de büyük gelişme kaydetmiştir. GSYİH'de bilişim sektörünün payı yüzde 5'ten fazla olup, dünyanın en iyi 100 outsourcing firması arasında 7 Belarus firması bulunmaktadır. Ülkede ayrıca bankacılık ve finans, turizm, lojistik, sağlık ve diğer birçok alanda önemli pazar olanakları mevcuttur.

Bahse konu Türkiye – Belarus İş Forumu'na katılmak isteyen üyelerimizin, 12 Nisan 2019 Cuma günü saat 18:00'e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/902/12695 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Forumun taslak programı ekte yer almakta olup, nihai program ve Belarus heyet listesi katılımcılara bilahare iletilecektir. Forumda, ikili görüşmelerin verimli geçmesi için müracaatların zamanında yapılması önem taşımaktadır.

BELARUS GREAT STONE SANAYİ PARKI VE MOGİLEV SERBEST EKONOMİ BÖLGESİ HEYETİ İLE TOPLANTI

BELARUS GREAT STONE SANAYİ PARKI VE MOGİLEV SERBEST EKONOMİ BÖLGESİ HEYETİ İLE TOPLANTI

Belarus'un Mogilev Vilayeti Serbest Ekonomi Bölgesi (SEB) ve Great Stone Sanayi Parkı yöneticilerinin Ankara – İstanbul çalışma ziyaretleri kapsamında, 5 Eylül 2018 tarihinde DEİK'te Belarus heyeti ve Türk şirket ve kurum yetkililerinin katılımıyla toplantı düzenlendi. Toplantıya Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı Ruslan Kizeleviç, Belarus Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Aleksey Şved, Mogilev Serbest Ekonomi Bölgesi Başkanı Andrey Yartsev,Yatırımlar Şube Müdürü Kirill Hait, Great Stone Sanayi Parkı Başkan Yardımcısı İgor Leşenok, uzmanlar Darya Matskeviç ve Aleksandr Jilin, Türkiye – Belarus İş Konseyi Başkan Yardımcısı Necip Akbulut, Yürütme Kurulu Üyesi Cihangir Fikri Saatçioğlu ve Türk firmalarının temsilcileri katıldılar.

N. Akbulut, R. Kizeleviç ve A. Şved'in kısa açış konuşmalarından sonra Mogilev SEB ve Great Stone Sanayi Parkı yetkilileri kapsamlı tanıtım sunumları yaparak, her iki bölgede yatırımcılar için sağlanan olanaklar konusunda katılımcılar bilgilendirdiler. Soru cevap ve değerlendirmelerle devam eden toplantıya katılan Türk firmalarının temsilcileri Belarus'ta iş ve yatırım ortamının iyileştirilmesine yönelik önerilerini dile getirdiler.   

 

 

BELARUS KİMYA SANAYİ FİRMALARI İLE TOPLANTI VE İŞ GÖRÜŞMELERİ

14-17 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen 15. İstanbul Uluslararası İplik Fuarı'na katılmak üzere İstanbul'u ziyaret eden Belarus'un önemli kimya sanayi işletmeleri yetkilileri ile 13 Nisan 2018 tarihinde DEİK'te bilgilendirme toplantısı ve iş görüşmeleri programı gerçekleştirildi.

BELARUS YATIRIM FIRSATLARI TOPLANTISI VE İKİLİ GÖRÜŞMELER

Belarus'un Brest bölgesi heyetinin İstanbul ziyareti çerçevesinde, 15 Mart 2018 tarihinde İstanbul Ticaret Odasında Belarus Yatırım Fırsatları Toplantısı ve İkili Görüşmeler Programı düzenlendi. Etkinliğe Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Ruslan Kizeleviç, Belarus Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolos Vekili Yevgeni Miniç, Belarus Ticaret ve Sanayi Odası Brest Bölge Müdür Yardımcısı Sergey Telejinski, Brest Serbest Ekonomi Bölgesi Dış Ekonomik İlişkiler Şube Müdürü Aleksey Laçimov, Türkiye-Belarus İş Konseyi Başkan Yardımcısı Necip Akbulut, Yürütme Kurulu Üyesi Sefa Gömdeniz, İş Konseyi sekretaryasını temsilen Elnur Osmanov, İTO Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Uluç Hacıhasanoğlu ve diğer oda yetkilileri ile Belarus ve Türk şirket temsilcileri katıldı.

T.C. BAŞBAKANI SAYIN BİNALI YILDIRIM‘IN BELARUS ZİYARETİ KAPSAMINDA TÜRKİYE – BELARUS İŞ FORUMU

T.C. Başbakanı Sayın Binali Yıldırım'ın Belarus resmi ziyareti kapsamında, 15 Şubat 2018 tarihinde Minsk'e özel sektör heyet ziyareti düzenlenecektir. Bahse konu ziyaret programına ve aynı gün iki ülke Başbakanlarının teşrifleri ile gerçekleştirilecek olan Türkiye – Belarus İş Forumu'na Belarus'un kamu kurumları, önde gelen sanayi işletmelerinin yetkilileri ve özel sektör temsilcileri katılacaktır. 

Tarım, otomotiv sanayii, kimya ve petrokimya, metalurji, tekstil, makine, gıda sanayii, ağaç işleme ve mobilya, ilaç endüstrisi, otomobil yedek parça, buzdolapları ve soğutucu ekipmanlar, sentetik iplik imalatı alanında dünyanın önde gelen üreticileri arasında yer alan Belarus gıda ve tarım ürünleri ihtiyacının yüzde 90'dan fazlasını kendi üretimi ile karşılamaktadır. Ülkede geleneksel sektörlerin yanı sıra, bilgi teknolojileri ve bilişim sektörü de büyük gelişme kaydetmiştir. Dünya genelinde çok yaygın kullanılan Viber, 100 milyondan fazla abonesi bulunan World of Tanks ve birçok diğer uygulama ve online platformun geliştirildiği Belarus, Birleşmiş Millet Uluslararası  Telekomünikasyon Birliği (ITU) tarafından yayınlanan Bilgi ve İletişim Teknolojileri Gelişmişlik Endeksi'nde 176 ülke arasında 32'nci sırayı almaktadır. Bankacılık ve finansa hizmetler, turizm, tekstil ve hazır giyim sektörlerinde de önemli pazar olanakları mevcuttur. 

Belirtilen Minsk özel sektör heyet ziyaretine iştirak etmek isteyen üyelerimizin 9 Şubat 2018, Cuma günü saat 18:00'e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/579/10229 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 

Seyahat özel uçakla gerçekleştirilecek olup, ziyaret programı ekte yer almaktadır. Türkiye – Belarus İş Forumu'nun ayrıntılı programı kayıt yaptıran şirket ve kurum temsilcilerine ayrıca iletilecektir. 

Belarus'ta uygulanan güvenlik önlemleri ve etkinlik hazırlıkları çerçevesinde katılımcıların kimlik bilgileri ve vesikalık fotoğrafları tek seferde muhatap kurum olan Belarus Ticaret ve Sanayi Odası'na iletilmektedir. Bu çerçevede, katılım müracaatlarının yukarıda belirtilen süre içerisinde yapılması büyük önem taşımaktadır.  


EK: Taslak Program (1 sayfa)

DÖNEMİN T.C. BAŞBAKANI BİNALİ YILDIRIM'IN BELARUS ZİYARETİ KAPSAMINDA ÖZEL SEKTÖR HEYET PROGRAMI VE TÜRKİYE - BELARUS İŞ FORUMU

Dönemin T.C. Başbakanı Binali Yıldırım'ın 14-15 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirdiği Belarus resmî ziyareti kapsamında, 15 Şubat 2018 tarihinde DEİK tarafından Minsk'e özel sektör heyet ziyareti düzenlendi. Aynı gün Minsk President Hotel Konferans Salonu'nda DEİK ve Belarus Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğinde Türkiye ve Belarus Başbakanlarının katılımı ile Türkiye-Belarus İş Forumu icra edildi. Her iki ülkeden bakanlar ve diğer resmî yetkililerin de iştirak ettiği foruma 120'den fazla Türk ve yaklaşık 230 Belaruslu şirket ve kurum temsilcisi katıldı.

BELARUS CUMHURİYETİ ÜLKE TANITIM TOPLANTISI

Ankara Sanayi Odası (ASO) ve Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği iş birliğinde, 1 Şubat 2018 tarihinde ASO Konferans Salonu'nda düzenlenen Belarus Cumhuriyeti Ülke Tanıtım Toplantısı başlıklı etkinliğe; Belarus Ankara Büyükelçisi Andrei Savinykh, Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı Ruslan Kizelevich, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, Türkiye-Belarus İş Konseyi Başkanı Ali Rıza Arslan, Başkan Yardımcısı Necip Akbulut, Yürütme Kurulu Üyeleri Cihangir Fikri Saatçioğlu, Aylin Dikici ve Sefa Gömdeniz, İş Konseyi sekretaryasını temsilen Elnur Osmanov ve yaklaşık 50 özel sektör temsilcisi iştirak etti. Özdebir, son zamanlara kadar Türk firmaların çok fazla dikkatini çekmeyen Belarus'un, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 Kasım 2016 tarihinde yaptığı Belarus ziyaretinden sonra daha fazla tanındığını ifade etti.

TÜRKİYE - BELARUS İŞ KONSEYİNİN BELARUS CUMHURİYETİ ANKARA BÜYÜKELÇİLİĞİ ZİYARETİ

11 Ocak 2018 tarihinde yapılan DEİK İş Konseyleri Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın ardından göreve gelen Türkiye-Belarus İş Konseyi Yürütme Kurulu, 1 Şubat 2018 tarihinde Belarus Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğine tanışma ve nezaket ziyaretinde bulundu. Ali Rıza Arslan, konseyin önümüzdeki dönem öngörülen faaliyetleri ile ilgili bilgi vererek Belarus'un Türkiye'deki diplomatik temsilciliği ile mevcut olan iş birliğinden çok memnun olduklarını belirtti.

BELARUS SERBEST EKONOMİ BÖLGELERİ VE BELARUS TİCARET BORSASI HEYETİ İLE TOPLANTI, İSTANBUL

Belarus'un Brest ve Vitebsk serbest ekonomi bölgeleri ve Belarus Üniversal Ticaret Borsası (BÜTB) yetkililerinden oluşan bir heyet 1 – 4 Kasım 2017 tarihlerinde İstanbul ve Kocaeli'ne çalışma ziyareti düzenleyecektir. 

Ziyaret kapsamında 3 Kasım 2017 tarihinde, 15:00 – 17:00 saatleri arasında DEİK'te (Adres: River Plaza, Büyükdere Caddesi, Bahar Sokak No:13, Kat 1, Levent – İstanbul)  Belarus heyeti ile Belarus'ta Serbest ekonomi bölgelerinin yatırımcılara sağladığı olanaklar ve ülkede ticaret borsası sisteminin işleyişi konulu toplantı gerçekleştirilecektir. 

Belarus Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sayın Vladimir Mironovich ve Belarus Ankara Büyükelçiliği Ticaret ve Ekonomi Müsteşarı Sayın Ruslan Kizelevich'in de katılacakları bahse konu toplantıya iştirak etmek isteyen şirket ve kurum temsilcilerinin 2 Kasım 2017, saat 18:00'e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/500/9639 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 

Toplantıya katılım ücretsiz olup, tercüme hizmeti sağlanacaktır.  

BELARUS ÖZEL SEKTÖR HEYET ZİYARETİ VE TÜRKİYE-BELARUS İŞ KONSEYİ ORTAK TOPLANTISI / İŞ FORUMU, MİNSK

Eşbaşkanlığını T.C. Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun yaptığı Türkiye - Belarus Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 9'uncu Dönem Toplantısı ile eş zamanlı olarak, 27-28 Temmuz 2017 tarihlerinde Belarus'un başkenti Minsk'te Türkiye-Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı ve özel sektör heyet programı düzenlenecektir. DEİK Türkiye-Belarus İş Konseyi ve Belarus Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde yapılacak etkinliğe Sayın Veysel Eroğlu ve KEK Belarus tarafı Eşbaşkanı ve Belarus Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Vladimir Makey'in yanı sıra, Belarus'un kamu kurumları, önde gelen sanayi işletmelerinin yetkilileri ve özel sektör temsilcileri katılacaktır. 

Bu vesileyle, Türkiye-Belarus İş Konseyi tarafından 27-29 Temmuz 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Minsk çalışma ziyaretine bilişim, otomotiv sanayii, makine imalatı, tekstil ve hazır giyim, inşaat ve inşaat malzemeleri üretimi, gıda sanayii, bankacılık ve finans, kimya sanayii, turizm, ulaştırma ve lojistik, ağaç işleme ve mobilya üretimi öncelikli olmak üzere, birçok sektörden şirket ve kurumlarımızın katılımı önem taşımaktadır. İş forumunun yanı sıra, programın ikinci günü belirtilen sektörlerde faaliyet gösteren Belarus işletmelerine inceleme gezileri yapılması öngörülmektedir.

Bahse konu heyet ziyaretine iştirak etmek isteyen üyelerimizin 20 Temmuz 2017, Perşembe günü saat 18:00'e kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/422/8950 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları ve 700 Dolar tutarında avansı başvuru formunda belirtilen hesaba yatırmaları gerekmektedir. İstanbul-Minsk-İstanbul uçak biletleri, Minsk'te iki gecelik konaklama, transferler, tercüme hizmetleri, toplantı ve organizasyon giderleri vs. kalemlerden oluşan toplam katılım bedeli önümüzdeki günlerde belirlenecek ve ödenmesi gereken fark tutarı avansı yatırarak, başvuruda bulunan katılımcılara bildirilecektir. Avans olarak yatırılan meblağ organizasyonla ilgili ön ödemelerde kullanılmakta ve belli bir tarihten sonra katılımdan vazgeçilmesi halinde, iade edilememektedir.

Ziyaret taslak programı ekte yer almakta olup, ayrıntılı program katılacak şirket ve kurum temsilcilerine ayrıca iletilecektir.

Not: DEİK Türkiye-Belarus İş Konseyi tarafından hazırlanan Belarus iş ve yatırım ortamı konulu rapora https://www.deik.org.tr/contents-fileaction-14804 internet bağlantısından ulaşılabilmektedir.

BELARUS ÜNİVERSAL TİCARET BORSASI HEYETİ İLE TOPLANTI, 16 MART 2017, İSTANBUL

Belarus Üniversal Ticaret Borsası (BÜTB) Başkanı Sn. Arkadi Salikov ve borsa yetkililerinden oluşan bir heyet Türk şirket ve kurumları ile görüşmeler yapmak üzere 13 – 17 Mart 2017 tarihlerinde İstanbul'u ziyaret edecektir.  

Ziyaret kapsamında 16 Mart 2017 tarihinde, 10:00 – 12:30 saatleri arasında DEİK'te (Adres: River Plaza, Büyükdere Caddesi, Bahar Sokak No:13, Kat 10, Levent – İstanbul)  BÜTB heyeti ile Belarus'ta ticaret borsası sisteminin işleyişi ve ikili ticarette borsa enstrümanlarının kullanımı konulu toplantı gerçekleştirilecektir. BÜTB yönetimi Türk firmaları ile Türkiye'de antrepo işletmeciliği ve diğer lojistik hizmetler alanında ortak çalışmak istediklerini  beyan etmiştir. 

Bu çerçevede, toplantıya özellikle lojistik ve dış ticaret alanında uzmanlaşmış firmalarımızın katılımında fayda görülmektedir. 

Bahse konu toplantıya iştirak etmek isteyen şirket ve kurum temsilcilerinin 14 Mart 2017, Salı günü mesai bitimine kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/353/8401 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları gerekmektedir. 

Katılım ücretsizdir, tercüme hizmeti sağlanacaktır.

T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Belarus Ziyareti Kapsamında Özel Sektör Heyet Programı ve Türkiye – Belarus İş Forumu, 10 – 11 Kasım 2016, Minsk

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın Belarus resmi ziyareti kapsamında, 11 Kasım 2016 tarihinde Minsk'te Türkiye – Belarus İş Forumu gerçekleştirilecektir. 

Bu vesileyle 10 – 11 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan Minsk çalışma ziyareti ve İş Forumu'na otomotiv sanayii, makine imalatı, tekstil ve hazır giyim, inşaat ve inşaat malzemeleri üretimi, bankacılık ve finans, turizm, ağaç işleme ve mobilya üretimi, tarım ve gıda sanayii öncelikli olmak üzere, çeşitli sektörlerden şirket ve kurumlarımızın katılımında fayda görülmektedir.  

Bahse konu ziyaret programına iştirak etmek isteyen üyelerimizin 7 Kasım 2016, Pazartesi günü saat 12:00'ye kadar http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/280/7691 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları ve 1.500 dolar tutarında katılım bedelini başvuru formunda belirtilen hesaba yatırmaları gerekmektedir.    

Seyahat özel uçakla gerçekleştirilecek olup, İstanbul – Minsk – İstanbul uçuşu, konaklama, transferler, tercüme hizmetleri ve diğer toplantı giderleri katılım bedeline dahildir. 

Ziyaret programı ekte yer almaktadır. Türkiye – Belarus İş Forumu'nun ayrıntılı programı kayıt yaptıran şirket ve kurum temsilcilerine ayrıca iletilecektir. 

Belarus tarafının uyguladığı özel güvenlik önlemleri çerçevesinde katılımcıların kimlik bilgileri ve vesikalık resimleri tek bir dosya halinde karşı tarafa gönderilecektir. Bu nedenle, yukarıda belirtilen tarih ve saatten sonra yapılacak müracaatlar tarafımızdan kabul edilse dahi, katılım garanti edilememektedir

Diğer İş Konseyleri