TÜRKİYE - BANGLADEŞ İŞ KONSEYİ

BANGLADEŞ–TÜRKİYE BİLGİ-İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ (ICT) İŞ BİRLİĞİ WEBİNARI

DEİK / Türkiye – Bangladeş İş Konseyi ve Bangladesh Hi-Tech Park Authority (BHTPA) iş birliğiyle "Bangladeş – Türkiye Bilgi-İletişim Teknolojileri (ICT) İş Birliği" etkinliği çevrim içi olarak 29 Mart 2022 Salı günü 11:00 – 14:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Program çerçevesinde Bangladeş Bilgi İletişim Teknolojileri Devlet Bakanı Zunaid Ahmed Palak, T.C. Dakka Büyükelçisi Mustafa Osman Turan, Kıdemli ICT Müsteşarı N M Zeaul Alam, BHTPA Yönetici Direktörü Dr. Bikarna Kumar Ghosh, Keiretsu Melek Yatırımcılar Ağı ve Kitle Fonlama Derneği Başkanı Hulusi Berik, Altınbaş Üniversitesi Dekanı ve Teknopark Kurucu Müdürü Prof. Dr. Oğuz Bayat, Bangladeş Yazılım ve Bilgi Hizmetleri Birliği (BASIS), Bangladeş Call Center ve Outsourcing Birliği (BACCO), Bangladeş e-Ticaret Birliği (e-CAB) gibi kurumların kıdemli temsilcileri konuşmacı olarak yer alacaklardır.

Önde gelen Türk ve Bangladeş ICT firmalarının katılım sağlayacağı etkinlikte iki ülke arasında bilgi-iletişim teknolojileri hizmetleri, yatırım imkanları ve ortak teknoloji geliştirme fırsatları değerlendirilecektir.

2009 – 2019 arasında yıllık ortalama %7 büyüme kaydederek dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden bir tanesi haline gelen Bangladeş'in Vision2041 hedefleri çerçevesinde ulaşmak istediği orta ve üst gelir grubu ülke seviyesi için önem arz eden "Digital Bangladesh" yaklaşımı açısından teknoloji ve bilgi - iletişim teknolojileri büyük önem arz etmektedir. Bu hedefler kapsamında Bangladeş'in sunduğu hizmetlerde en üst seviyede teknolojiden faydalanma, vatandaşların günlük yaşamlarında teknolojinin kullanımının geliştirilmesi, eğitim, sağlık, istihdam, kalkınma, sanayi ve kamu hizmetleri gibi her alanda bilgi - iletişim teknolojilerinin kullanımının geliştirilmesi planlanmaktadır.

Türkiye ve Bangladeş arasındaki ikili ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla ICT alanında düzenlenecek söz konusu toplantıya katılım sağlamak isteyen üyelerimizin kayıt formunu doldurmaları önemle rica olunur.

Detaylı Bilgi: Aycan Damalı, Türkiye- Asya Pasifik İş Konseyleri Koordinatörü (adamali@deik.org.tr; tel: 0212 339 50 74)

BANGLADEŞ - TÜRKİYE BİLGİ İLETIŞİM TEKNOLOJİLERİ (ICT) İŞ BIRLİĞİ WEBINARI

CELEBRATION OF BANGLA NEW YEAR: FOSTERING BANGLADESH-TURKEY FRIENDSHIP

BANGLADEŞTE İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI SEMİNERİ VE SAKARYA İŞ DÜNYASI BULUŞMASI

BANGLADEŞ ANKARA BÜYÜKELÇiSi M. ALLAMA SIDDIKI İLE TOPLANTI

Bangladeş Ankara Büyükelçisi M. Allama Siddiki ile 27 Mayıs 2019'da Bangladeş Ankara Büyükelçiliğinde bir araya gelindi.

DEİK ve HASİAD İŞ BİRLİĞİ İLE BANGLADEŞ ÜLKE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ, İSTANBUL

DEİK ve Hadımköy-Arnavutköy Sanayici ve İşadamları Derneği (HASİAD) iş birliği ve Bangladeş Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Sayın M. Allama Siddiki'nin katılımları ile, 12 Nisan 2019 tarihinde 10.00-12.00 saatleri arasında Bangladeş Ülke Bilgilendirme Semineri düzenlenecektir. 

Özellikle tekstil, hazır giyim, altyapı ve müteahhitlik, enerji, yenilenebilir enerji, altyapı geliştirme, tarım ve gıda, gayrimenkul, sağlık ve turizm sektörlerinde büyük fırsatlar sunan Bangladeş 2017-2018 yılında %7.86'lık büyüme oranı ile dünyadaki en hızlı büyüme oranlarından birini gerçekleştirerek dünyanın 43'üncü en büyük ekonomisi olarak gösterilmektedir. Bahse konu seminere anılan sektörlerde Bangladeş ile iş yapan veya yapmak isteyen üyelerimizin katılımında büyük fayda görülmektedir.

Ekli dosyada taslak programı yer alan söz konusu seminere katılmak isteyen üyelerimizin, 11 Nisan 2019 Perşembe günü mesai bitimine kadar Sevgi Gölbaş (Tel: 0212 771 26 26; E-posta: info@hasiad.com.tr) ile iletişime geçmeleri rica olunur.

DEİK VE HASİAD İŞ BIRLİĞİ İLE BANGLADEŞ ÜLKE BİLGİLENDİRME SEMİNERİ

Dış İlişkiler Ekonomik Kurulu ve Hadımköy Arnavutköy Sanayi ve İş Adamları Derneği (HASİAD) iş birliği ile 12 Nisan 2019'da Bangladeş Ülke Bilgilendirme Semineri düzenlendi. Seminere Bangladeş Ankara Büyükelçisi M. Allama Siddiki de katılım sağladı.

BANGLADEŞ BÜYÜKELÇİSİ M. ALLAMA SIDDIKI İLE ARNAVUTKÖY FABRİKA ZİYARETLERİ

Bangladeş Büyükelçisi M. Allama Siddiki ile Arnavutköy fabrika ziyaretleri gerçekleştirildi. 12 Nisan 2019'da yapılan ziyarette, M. Allama Siddiki'ye Arnavutköy'de yer alan kalıp, makine ve tekstil fabrikalarının çalışmalarına ilişkin bilgilendirme yapıldı.

BANGLADEŞ HALK CUMHURİYETİ BAĞIMSIZLIK GÜNÜ RESEPSİYONU

Bangladeş Ankara Büyükelçiliğinin daveti üzerine, Türkiye- Bangladeş İş Konseyi Başkanı ve Üyeleri tarafından Bangladeş Halk Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü Resepsiyonu'na katılım sağlandı. Resepsiyon, 26 Mart 2019'da Ankara'da gerçekleştirildi.

BANGLADEŞ HALK CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU KONSOLOSU BIDOSH CHANDRA BARMAN İLE TANIŞMA TOPLANTISI

Bangladeş İş Konseyi tarafından 29 Ocak 2019'da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Genel Merkezinde, Bangladeş Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Konsolosu Bidosh Chandra Barman ağırlandı.

TÜRKİYE VE BANGLADEŞ ARASINDA TİCARET VE YATIRIM İLIŞKİLERİ: GELECEKTEKİ BEKLENTİLER SEMİNERİ'NE KATILIM

İstanbul'da gerçekleştirilen Türkiye ve Bangladeş Arasında Ticaret ve Yatırım İlişkileri: Gelecekteki Beklentiler Semineri, 24 Ocak 2019'da düzenlendi.

BANGLADEŞ BAŞKONSOLOSU İLE ÇALIŞMA YEMEĞİ

Türkiye-Bangladeş İş Konseyi Başkanı Laura Gök ile Bangladeş İstanbul Başkonsolosu Mr. Mohammad Monirul Islam, 2 Ocak 2019'da İstanbul'da bir araya geldi.

TÜRKİYE-BANGLADEŞ İŞ KONSEYİ 1. ORTAK TOPLANTISI, İSTANBUL

Bangladeş Sanayi ve Ticaret Odaları Federasyonu (FBCCI) tarafından gelecek iş insanları heyetinin katılımıyla DEİK/Türkiye-Bangladeş İş Konseyi ev sahipliğinde 22 Kasım 2018 Perşembe günü River Plaza 1. Kat Toplantı Odası'nda 17.00-19.00 saatleri arasında Türkiye-Bangladeş İş Konseyi 1. Ortak Toplantısı düzenlenecektir.

Özellikle tekstil, hazır giyim, altyapı ve müteahhitlik, enerji, yenilenebilir enerji, altyapı geliştirme, tarım ve gıda, gayrimenkul ve turizm sektörlerinde büyük fırsatlar sunan Bangladeş, 2017-2018 yılında %7.86'lık büyüme oranı ile dünyadaki en hızlı büyüme oranlarından birini gerçekleştirerek dünyanın 43. en büyük ekonomisi olarak gösterilmektedir. 

Başta turizm, sağlık turizmi, enerji, tarım ve gıda sektörlerinden olmak üzere ekli dosyadaki heyet listesinin katılımıyla gerçekleşecek söz konusu etkinliğe Bangladeş ile iş yapan veya yapmak isteyen üyelerimizin katılımında büyük fayda görülmektedir.Bu çerçevede anılan seminere katılmak isteyen üyelerimizin, en geç 21 Kasım Çarşamba günü 14:00'e kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/790/11791  linkinde yer alan online katılım formunu doldurmaları gerekmektedir.

Ekli dosyada taslak program ve heyet listesi'nin yer aldığı söz konusu etkinliğe katılmak ve detaylı bilgi almak isteyen üyelerimizin 21 Kasım 2018 Çarşamba günü 14:00'e kadar DEİK Asya Pasifik Bölge Direktörlüğü (Tel: 212 339 50 35-37-38; E-mail: asyapasifikbolgesi@deik.org.tr) ile iletişime geçmeleri rica olunur.

Önemli Not: Toplantı dili İngilizcedir.

BANGLADEŞ'TE İŞ VE YATIRIM FIRSATLARI SEMİNERİ

Bangladeş'te İş ve Yatırım Fırsatları Semineri, 10 Temmuz 2018'de Dış Ekonomik İlişkiler Genel Merkezinde düzenlendi.

BANGLADEŞ PPP HEYETİ İLE TOPLANTI

Bangladeş PPP Heyeti ile 29 Mart 2018'de Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Genel Merkezinde bir toplantı düzenlendi.

BANGLADEŞ MILLÎ GÜNÜ RESEPSİYONU

Bangladeş Millî Günü Resepsiyonu, 26 Mart 2018'de Sultan Sarnıç'ta gerçekleştirildi. Resepsiyona, Türkiye- Bangladeş İş Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu Üyelerinin yanı sıra Asya Pasifik İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı Tülin Avcı da katıldı.

BANGLADEŞ İŞ KONSEYİ DAKKA TEMASLARI

Bangladeş İş Konseyi 13 Şubat-17 Şubat 2018 tarihleri arasında Dakka'da birtakım temaslarda bulunuldu.

TÜRKİYE- BANGLADEŞ İŞ KONSEYİ DAKKA TEMASLARI

TÜRKİYE- BANGLADEŞ İŞ KONSEYİ DAKKA TEMASLARI, 12-16 ŞUBAT 2018

DEİK/Türkiye- Bangladeş İş Konseyi, 12-16 Şubat 2018 tarihleri arasında Bangladeş'in başkenti Dakka'ya hayet ziyaretlerini gerçekleştirdi.  Ziyaret kapsamında, T.C. Dakka Büyükelçisi, Bangladeş Finans Bakanlığı Ekonomik İlişkiler Bölümü Yetkilileri, Dakka Ticaret Odası Başkanı, Bangladeş Sanayi ve Ticaret Odaları Federasyonu Başkanı, Bangladeş Metropolitan Ticaret ve Sanayi Odası Yetkilileri  ve Bangledeş'in önde gelen iş insanları ile toplantı gerçekleştirildi. 

Diğer İş Konseyleri