SEKTÖREL İŞ KONSEYLERİ

SONUÇ RAPORU: DEİK - AFRİKA KALKINMA BANKASI ENERJİ VE SAĞLIK İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI

Afrika Kalkınma Bankası Heyeti'nin "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 40 firma ile ikinci sırada yer alan ülkemiz inşaat sektörünün altyapı deneyimlerinin derinliğinden istifade ederek Afrika'daki ulaştırma altyapısında PPP fırsatlarını ilerletmek hem de ülkemiz özel sektörünün sağlık, finans, inşaat, ulaşım, yenilenebilir enerji ve doğalgaz alanındaki tecrübelerinden faydalanmak amacıyla gerçekleştirdiği heyet ziyareti kapsamında 16 Kasım 2023 tarihinde İstanbul DEİK Skyland Sky Office'de B2B ve Networking Etkinliği gerçekleştirildi.

SONUÇ RAPORU: DEİK - AFRİKA KALKINMA BANKASI ENERJİ VE SAĞLIK İŞ BİRLİĞİ TOPLANTISI

Afrika Kalkınma Bankası Heyeti'nin "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 40 firma ile ikinci sırada yer alan ülkemiz inşaat sektörünün altyapı deneyimlerinin derinliğinden istifade ederek Afrika'daki ulaştırma altyapısında PPP fırsatlarını ilerletmek hem de ülkemiz özel sektörünün sağlık, finans, inşaat, ulaşım, yenilenebilir enerji ve doğalgaz alanındaki tecrübelerinden faydalanmak amacıyla gerçekleştirdiği heyet ziyareti kapsamında 16 Kasım 2023 tarihinde İstanbul DEİK Skyland Sky Office'de B2B ve Networking Etkinliği gerçekleştirildi.

WEB SUMMIT 2023

WEB SUMMIT 2023

NAFSA 2021 KONFERANS VE FUARI (ÇEVRİM İÇİ 1- 4 HAZİRAN 2021)

Uluslararası Eğitimciler Birliği (Association of International Educators) tarafından düzenlenen dünyanın en büyük uluslararası yükseköğretim zirvesi NAFSA Konferans ve Fuarı, "Ortak Geleceğimizi Tasarlamak" (Desinging Our Shared Future) temasıyla 1-4 Haziran 2021 tarihleri arasında çevrim içi gerçekleştirildi. DEİK Eğitim Ekonomisi İş Konseyi olarak ‘Global Partner' statüsünde olduğumuz etkinlikte, ülkemiz ve üyelerimiz her yıl olduğu gibi ‘Study in Turkey' standı ile temsil edildi. Stantta üyelerimiz, genel bilgi ve web adresleri ana sayfaya eklenerek yer aldı. Fuarda, NAFSA ve sonrası etkinliklerimizde de kullanılmak üzere hazırlanan "Study in Turkey" tanıtım filmi gösterildi. Filme buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

SONUÇ RAPORU: NAVLUN PİYASALARI VE LOJİSTİKTE GELECEK BEKLENTİLERİ WEBINARI
TÜRKİYE-GÜNEY AFRİKA YÜKSEKÖĞRETİMDE İŞ BİRLİĞİ VE FIRSATLAR SONUÇ RAPORU, 24 MAYIS 2021
Eğitim Ekonomisi İş Konseyi (EEİK) ve Türkiye-Güney Afrika İş Konseyi işbirliğinde, Türkiye'nin yükseköğretim olanaklarının ve fırsatlarının tanıtıldığı, başta Güney Afrika ve Sahra Altı Afrika bölgesi olmak üzere, Türkiye'de eğitim görmüş mezunların ülkelerine döndüklerinde, Türk özel sektör yatırımlarına iş gücü olarak katılımını teşvik eden yetenek yetiştirme programlarının ele alındığı "Türkiye-Güney Afrika Yükseköğretimde İş Birliği ve Fırsatlar" konulu çevrimiçi seminer 24 Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirildi.
WEBİNAR RAPORU: SALGINININ ULUSLARARASI PROJELERE ETKİSİ, KONTRAT BAZLI HUKUKİ VE FİNANSAL RİSKLER

DEİK Sektörel İş Konseyleri organizasyonunda 15 Nisan 2020 tarihinde; DEİK Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye-Kuveyt İş Konseyi Başkanı Sayın Ebru Özdemir moderasyonunda, DEİK Başkanı Sayın Nail Olpak, Avrupa İmar Kalkınma Bankası (EBRD) Bölge Başekonomisti Roger Kelly, Türkiye İhracat Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Enis Gültekin ve Baker & McKenzie LLP Ortaklarından Marc Fevre ve ofis avukatlarından Doğan Gültutan'ın katılımıyla gerçekleştirilen "Covid-19 Salgınının Uluslararası Projelere Etkisi – Kontrat Bazlı Hukuki ve Finansal Riskler" konulu webinarın raporu, kayıt linki ve Sayın Roger Kelly'nin gerçekleştirdiği sunum ekte bilgilerinize sunulmaktadır. 

SONUÇ RAPORU - COVİD-19 SÜRECİNDE ULUSLARARASI LOJİSTİK HİZMETLERİ, 8 NİSAN 2020
FİNLANDİYA SAĞLIK TEKNİK HEYET ZİYARETİ SONUÇ RAPORU, 11-14 ARALIK 2019, HELSİNKİ
ITN & DEİK İŞ BİRLİĞİNDE KOSOVA SAĞLIK HEYET ZİYARETİ, 11-16 EKİM 2019, PRİŞTİNE
TÜRKİYE İLE KÜBA ARASINDA İLAÇ, AŞI VE TIBBİ CİHAZ ALANLARINDA MUTABAKAT ZAPTI (MOU), 11 EYLÜL 2019, ANKARA
T.C. TİCARET BAKAN YARDIMCISI GONCA YILMAZ BATUR BERABERİNDE KÜBA SAĞLIK HEYET ZİYARETİ SONUÇ RAPORU, 23-28 ŞUBAT 2019, HAVANA
ASYA KALKINMA BANKASI VE FİLİPİNLER TEKNİK MÜŞAVİRLİK HEYETİ ÖZET SONUÇ RAPORU

Sayın Üyemiz,

DEİK / Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi organizasyonu ve T.C. Ekonomi Bakanlığı destekleriyle 5-7 Ekim 2017 tarihlerinde Asya Kalkınma Bankası ve Filipinler'e düzenlenen teknik müşavirlik heyetinin özet sonuç raporu ekte ilgilerinize sunulmaktadır. 

ETİYOPYA SAĞLIK SEKTÖRÜ ARAŞTIRMA NOTU
SAHRAALTİ AFRİKA ENERJİ YATİRİM ORTAMİ 2017
"TÜRKİYE: SAĞLIK PARTNERİNİZ" IFC FOCUS, SAYI 1, ŞUBAT-MART 2017
ULUSLARARASI ORGAN NAKLİ AĞI PLATFORMU İLE MOZAMBİK SAĞLIK HEYETİ ZİYARETİ SONUÇ RAPORU, 15-20 OCAK 2017, MAPUTO, MOZAMBİK

DEİK/Sağlık İş Konseyi'nin paydaşları arasında olduğu, Türkiye Organ Nakli Vakfı (TONV) ve Organ Nakil Koordinatörleri Derneği (ONKOD) tarafından geçen yıldan bu yana yürütülmekte olan Uluslararası Organ Nakli Ağı Platformu (ITN) kapsamında Türkiye'ye doktor ve basın yetkilileri göndermiş olan Mozambik'in Sağlık Bakanlığı'nın daveti üzerine, ITN Platformu olarak 15-20 Ocak 2017 tarihleri arasında Maputo'ya bir sağlık çalışma heyet ziyareti düzenlendi. 

Mozambik Sağlık Bakanlığı ile Uluslararası Organ Nakli Ağı Platformu arasında karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi, sağlıkta ihtiyaçların tespit edilmesi ve ticari işbirliği fırsatlarının müzakere edilmesi amacıyla gerçekleştirilen ziyaretin sonuç raporu ve ilgili dosyaları aşağıdaki linkte bilgilerinize sunulur.

https://www.deik.org.tr/contents-fileaction-14049 

Dosya 1: Mozambik Sağlık Çalışma Heyet Ziyareti Sonuç Raporu
Dosya 2: Mozambik Sağlık Bakanlığı Genel Sağlık Sistemi Sunumu 
Dosya 3: SAİK Mozambik Ülke Bülteni ve Temel Sağlık Göstergeleri
Dosya 4: Hollard Bon Vida Sağlık Sigorta Poliçesi Planları

İRAN EĞİTİM HEYETİ SONUÇ RAPORU, 13-16 OCAK 2017

Eğitim Ekonomisi İş Konseyi olarak 13-16 Ocak 2017 tarihinde İran islam Cumhuriyeti'nin Başkenti Tahran'a düzenlemiş olduğumuz İran Eğitim Heyeti'ne ilişkin Sonuç Raporunu ekte bilgilerinize sunarız

T.C. Ekonomi Bakanlığı Teknik Müşavirlik Hizmetleri Teşvikleri

Sayın Üyemiz,

T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından teknik müşavirlik hizmetlerine sağlanan devlet yardımları ile ilgili bilgiler ekte yer almaktadır.

DEİK / Uluslararası Teknik Müşavirlik İş Konseyi Bakanlığımız desteklerinden faydalanan işbirliği kuruluşlarından olup ayrıntılı bilgi için DEİK (Nil Osmanoğlu, Tel: 0212 339 5020, email: nosmanoglu@deik.org.tr) ile iletişime geçmenizden memnuniyet duyarız.

Saygılarımızla,

2014 yılında Karadağ’ın Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Sektöründeki ihaleleri
Karadağ Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Sektör Raporu
Kosova Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Raporu
Hırvatistan Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Sektörü Raporu
Bosna Hersek Müteahhitlik ve Teknik Müşavirlik Sektörü Raporu
Tanzanya Enerji Sektörü Bilgi Notu

Tanzanya Enerji Sektörü Bilgi Notu (sadece üyeler ulaşabilir)

YÖK BAŞKANI İLE ULUSLARARASI ÖĞRENCİ TEMİNİ VE YÜKSEKÖĞRETİMDE ULUSLARARASILAŞMA İSTİŞARE TOPLANTISI SONUÇ RAPORU, 24 NİSAN 2015
BİRLEŞİK KRALLIK SAĞLIK TURİZMİ RAPORU, MART 2015
Kömür Sektörü Toplantısı Sonuç Raporu, 12 Mart 2015
Enerji Çalıştayı Sonuç Raporu, 26 Ocak 2015
Enerji Çalıştayı Sonuç Raporu, 26 Ocak 2015
3. ULUSLARARASI ÖĞRENCİ TEMİNİ ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU, 18 KASIM 2014
2. EEİK ULUSLARARASI ÖĞRENCİ TEMİNİ ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU, 4 EKİM 2013
ULUSLARARASI YÜKSEKÖĞRETİM HAREKETLİLİĞİ VE TÜRKİYE'NİN KONUMU RAPORU, MART 2013
1.EEIK ULUSLARARASI ÖĞRENCİ TEMİNİ ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU EYLÜL 2012

Diğer İş Konseyleri